Krāsojums

Tajas kaķu fenotips ir savdabīgs bēšs ķermeņa krāsojums savienojumā ar neparasti zilām acīm. Šāds krāsojums ar tumšākām iezīmēm uz galvas, ausīm, kājām un astes tiek saukts par akromelānismu. Šī šķirne ir nepārveidota, dabiski cēlusies.

Kaķēni piedzimstot ir balti, un tikai vēlāk, tiem sāk krāsoties galva – veidojas tumšāka maska, paliek tumšākas kājas un aste.

Iespējamā acu krāsa – zila. Starp pigmentētām ķermeņa daļām un gaišo pamatkrāsu jābūt labi saredzamam kontrastam.

 

Pazīstamākās atzītās iezīmes (color point):

Tumši brūns – Seal point (n 33),

Zils - Blue point (a 33),

Šokolādes - Chocolate point (b 33),

Violets - Lilac point  (c 33).

 

Tumši brūnās iezīmes (Seal point): ķermeņa krāsa no silto toņu gaiši bēša (pale fawn) līdz krēmkrāsas bēšam (creamy beige). Ķermeņa ēnojums iezīmju krāsā. Šī krāsojuma Tajas kaķiem iezīmes ir dziļi piesātinātas tumši brūnas (seal brown) krāsas līdz gandrīz melnām. Degungaliņš un ķepu spilventiņi tādā pašā krāsā kā iezīmes.

 

Šokolādes iezīmes (Chocolate point): ķermeņa krāsa – ziloņkaula krāsas (ivory) bez ēnojuma. Šī krāsojuma Tajas kaķiem iezīmes ir silto toņu piena šokolādes (milk chocolate) krāsā. Degungaliņš un ķepu spilventiņi kanēļa krāsas rozā (cinnamon pink).

 

Zilās iezīmes (Blue point): ķermeņa krāsa –  auksto toņu zili balta (bluich white). Ķermeņa ēnojums iezīmju krāsā. Šī krāsojuma Tajas kaķiem iezīmes ir dziļi zilpelēkā (bluish gray) krāsā. Degungaliņš un ķepu spilventiņi dziļi piesātinātā pelēkā krāsā.

 

Violetas/lillā iezīmes (Lilac point): ķermeņa krāsa –  ledus balta (glacial white), bez ēnojuma. Šī krāsojuma Tajas kaķiem iezīmes ir auksto toņu pelēkā krāsā (frosty gray) ar rozā ēnojumu (pinkish tone). Degungaliņš un ķepu spilventiņi lavandas-rozā (lavender pink) krāsā.

 

Pārējās iespējamas iezīmes (color point):

Sarkans – Red point (d 33)

Krēmkrāsas – Cream point (e 33)

Kanēļa – Cinnamon point (o 33)

Bēšs – Fawn point (p 33)

Karameles – Caramel point (am 33)

Aprikozes – Apricot point (em 33)

 

Sarkanās iezīmes (Red point): ķermeņa krāsa-balta. Ķermeņa ēnojums aprikožu krāsā (apricot). Šī krāsojuma Tajas kaķiem iezīmes ir izteikti sarkani zeltīto toņu krāsā (reddish gold). Viegls svītrojums uz maskas, ķepām un astes netiek uzskatīts kā nopietns trūkums, taču nav vēlams. Degungaliņš un ķepu spilventiņi rozā krāsā. Pieļaujami smalki tumši brūni pleķīši – vasaras raibumiņi  uz degungaliņa, ķepu spilventiņiem, lūpām, acu plakstiņiem un ausīm.

 

Krēmkrāsas iezīmes (Cream point): ķermeņa krāsa-balta. Ķermeņa ēnojums - krēmkrāsas. Šī krāsojuma Tajas kaķiem iezīmes ir silto toņu krēmkrāsā. Viegls svītrojums uz maskas, ķepām un astes netiek uzskatīts kā nopietns trūkums, taču nav vēlams. Degungaliņš un ķepu spilventiņi rozā krāsā. Pieļaujami smalki tumši brūni pleķīši – vasaras raibumiņi  uz degungaliņa, ķepu spilventiņiem, lūpām, acu plakstiņiem un ausīm.

 

Kanēļa krāsas iezīmes (Cinnamon point): ķermeņa krāsa – ziloņkaula krāsas (ivory). Ķermeņa ēnojums iezīmju krāsā. Šī krāsojuma Tajas kaķiem iezīmes ir

silto toņu kanēļa brūnā krāsā (warm cinnamon brown). Degungaliņš un ķepu spilventiņi  no rozā krāsu toņiem līdz kanēļa brūnajiem krāsu toņiem (pink to cinnamon brown).

 

Bēšas/dzeltenbrūnas krāsas iezīmes (fawn point): ķermeņa krāsa – baltās magnolijas zieds (white magnolia). Ķermeņa ēnojums iezīmju krāsā. Šī krāsojuma Tajas kaķiem iezīmes ir bāli rozā krāsā (pale rose). Degungaliņš un ķepu spilventiņi  no rozā krāsu toņiem līdz bēši - rozā b krāsu toņiem (pinkish fawn).

 

Karameles krāsas iezīmes (caramel point): ķermeņa krāsa – baltās magnolijas zieds (white magnolia). Ķermeņa ēnojums iezīmju krāsā. Šī krāsojuma Tajas kaķiem iezīmes ir brūni pelēkā krāsā. Degungaliņš un ķepu spilventiņi  rozā pelēcīgos krāsu toņos (pinkish slate).

 

Aprikožu krāsas iezīmes (apricot point): ķermeņa krāsa – krēmkrāsas balta (creamy white).  Ķermeņa ēnojums iezīmju krāsā. Šī krāsojuma Tajas kaķiem iezīmes ir spilgta aprikožu krāsā. Viegls svītrojums uz maskas, ķepām un astes netiek uzskatīts kā nopietns trūkums, taču nav vēlams. Degungaliņš un ķepu spilventiņi rozā krāsā. Pieļaujami smalki tumši brūni pleķīši – vasaras raibumiņi  uz degungaliņa, ķepu spilventiņiem, lūpām, acu plakstiņiem un ausīm.

 

Pārējās iespējamas iezīmes (color point):

Bruņurupuča – Tortie point

Svītrains – Tabby point

 

Bruņurupuča iezīmes (Tortie point) -  iezīmes, kas izskatās kā bruņurupuča bruņas. Ķermeņa krāsa  - jebkura iepriekš minētā. Iezīmes iespējamas neparastas un skaisti raibas vai plankumainas visu iepriekš minēto krāsu kombinācijās uz galvas, deguna, ausīm, kājām un astes. Iezīmes var būt kombinācijā divās krāsās - melnā (un tās atvasinājumi) un sarkanā. Trešais tonis -  krēms ir gaiši sarkanā krāsā. Bruņurupuču krāsa visbiežāk ir kaķenēm. Biežāk sastopamie krāsojumi kopā ar citu  - tumši brūnās bruņurupuča iezīmes (seal tortie point), šokolādes bruņurupuča iezīmes (chocolate tortie point), karameles  bruņurupuča iezīmes (caramel tortie point), kanēļa bruņurupuča iezīmes (cinnamon tortie point) un citi.

 

Svītrainas iezīmes (Tabby point) - ķermeņa krāsa – no baltas līdz krēmkrāsas bēšai, kaķim novecojot kļūst tumšāka līdz gaiši pelēkbrūnai ar svītrojumu pāri ķermenim. Maska, ausis, ķepas, aste ar pelēkbrūnu svītrojumu, svītras kaķim pieaugot, kļūst spilgtākas. Svītrainajām iezīmēm  jābūt maksimāli vienādā krāsā, masku ar ausīm savieno melnas svītras un klāj visu purniņu, arī vietu, kur aug ūsas. Maskai nevajadzētu sniegties pāri pakausim. Degungaliņš bāli oranžs ar melnu maliņu,  ķepu spilventiņi gaiši rozā brūngani vai tumši brūni atkarībā no ķermeņa krāsojuma.

Uz augšu
latviski